E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

“Duaje nënën, gruan dhe vajzën”, Braçe uron me këtë foto familjare

Zëvendës kryeministri Erion Braçe i është bashkangjitur urimeve të shumta në këtë ditë të veçantë të femrave në mbarë botën.

Ai ka vendosur që të japë një mesazh mjaft domethënës për të gjithë ata meshkuj që nuk i deshën apo respektuan gratë, teksa publikon një foto familjare.

Statusi i plotë:

Faleminderit per gjithcka!

Jeten, edukimin, kujdesin,

merakun, gezimin, te gjitha!

Nuk ka si ju!

Shendet e jete per vete,

me ne te gjithe me ju!

Si ju,

per cdo grua e vajze, nene a moter, bije,

kudo qe te jete, ne te mire e veshtiresi,

ne paqe e ne hall me burra qe kurre si deshen,

as si bashkeshorte e as si femije,

nuk i gezuan, i harruan e i dhunuan,

i shane e i fyen ne pazarin e urrejtjes,

vjetersise qe perhere i konsideroi placke e prone e kurre qeniet me te mira humane mbi dhe!

Duaje Nenen Duaje Gruan Duaje Vajzen

Beje cdo dite!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...