E shtunë, 21 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

“Dua një derë të blinduar”, Tea e “Përputhen” sqaron mesazhin

Më të lexuarat

Ky është qyteti që nuk do e shohë dritën e diellit për 2 muaj

Një qytet në Alaska, i ka thënë ''lamtumirë'' dritës së diellit për dy muajt e ardhshëm. Dielli u ngrit dhe perëndoi në Utqiagvik, Alaska, i...

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

‘Janë fshehur gjysma e viktimave nga COVID-i’, paralajmërimi i Ramës për nesër

Kryeministri Rama ka reaguar sot në lidhje me akuzat e parashtruara një ditë më parë nga kryedemokrati Basha, se janë fshehur gjysma e viktimave...

7 vjet nga humbja e Sokol Olldashit, ja çfarë bën Astrit Patozi (VIDEO)

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, tashmë kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar kolegun e mikun e tij të ndjerë Sokol Olldashi....

Emisioni “Përputhen” ka shkaktuar shumë zhurmë lidhur me sherret e vazhdueshme, por edhe për përjashtimin e pjesëmarrësve. Arsyet janë të ndryshme, dhe vetë të pranishmit e kanë shfrytëzuar mundësinë e famës.

Para pak ditësh, në rrjetet sociale qarkulloi një mesazh që Tea Trifoni, vajza e “Përputhen”, i ka kërkuar reklamim një biznesi për takimin me djalin e tatuazheve, Elvisin.

“Përshëndetje, këtë javë kam takimin me Elvisin, nëse do doje të bëje një reklamim për biznesin tënd do isha mëse e kënaqur ta bëja takimin tonë në biznesin tënd”, i shkruan në fillim Tea.

Nuk ka munguar edhe përgjigja e biznesit, duke i thënë se çfarë takimi mund të realizohet në një kompani ndërtimi.

“Më fal por unë kam firmë ndërtimi, çfarë lloj takimi mund të bëje në mes të llaçit e betonit? Dhe për më tepër çfarë do doje si shpërblim?”, i përgjigjet biznesmeni.

Ndërkohë Tea i përgjigjet që të mos ta vrasë mendjen për atë pjesë, pasi i kthehet se do një derë të blinduar dhe t’i ngritur katin e dytë të shtëpisë.

Këto mesazhe që janë bërë virale në rrjet, nuk janë aspak të vërteta. Konkurrentja e “Përputhen” ka sqaruar rastin, teksa ishte e ftuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë nga shtëpia e saj, Tea u shpreh se mesazhi është fals. Madje sipas saj, kjo duket qartë që te mbiemri që është i shkruar me dy “f”.

“Profili është fals dhe mesazhi është i ekzagjeruar. Nëse shikoni te emri dhe mbiemri është mbiemri me dy “f”, dhe nga këtu duket se është adresë false. As nuk kam futur njeri që të shkruaj në emrin tim. Mesa duket emrat në emisionin “Përputhen” përbëjnë lajm dhe marrin klikime”, shprehet Tea.

E pyetur nëse u shqetësua nga këto lajme që qarkulluan menjëherë në mediat online, bukuroshja bionde tha se jo.

“Në fakt u shqetësua mami. Më mori në telefon dhe më tha se çfarë bën moj vajzë. Kjo më shqetësoi më shumë. Kam qeshur kur e lexova, sepse ishte absurde dhe e ekzagjeruar. Nuk i kam shkruar adresës false, sepse nuk doja t’i jepja më shumë rëndësi, pasi ia kanë dhënë mediat”, vijoi Tea.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediat serbe: Më 26 dhe 27 nëntor, Kosovës mund t’i liberalizohen vizat

“Delegacionet teknike kosovaro-franceze më 26 dhe 27 nëntor për liberalizimin e vizave”, është shkrimi i sapo publikuar nga mediat serbe. Një takim virtual i delegacioneve...

Publikimi i fotove brenda morgut, IML: Inskenim dashakeqës i mediave

Instituti i Mjekësisë Ligjore, ka reaguar në lidhje me fotot e publikuara nga brenda Morgut të Tiranës. IML shprehet e indinjuar me atë që ajo...

Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin 2022

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri i UEFA-s, e themeluar në shtator të vitit 2018. Në përfundim të edicionit të parë, fituese...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Shpërthen Erion Braçe: Lulzim Basha, një mutacion i së keqes Sali Berisha

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka komentuar akuzat e kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19. Sipas Braçes, Basha problemin e ka...