E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Drama e jetës së futbollistit të Chelseas, terroristët i vranë prindërit…

Historitë që mbartin futbollistët nuk janë gjithmonë nga më të mirat, një pjesë e tyre vijnë nga rruga dhe nga varfëria ekstreme dhe pak janë ata që dalin nga familje të pasura. Historia e lojtarit të Chelsea, Victor Moses është me të vërtetë tragjike. Ai u bashkua me Chelsean por nuk pati asnjëherë besimin e trajnerëve, ku përmendim Mourinhon, Ancelottin dhe të tjerë me radhë. Ndërsa për italianin Antonio Conte ai është “ushtari” i preferuar dhe e kemi parë shumë herë në fushë, por edhe shpërblimi nga nigeriani ka qenë shumë pozitiv.Moses ka ditur që të ngrejë një marrëdhënie speciale me italianin dhe tashmë po jeton disa momente të lumtura pas një fëmijërie të frikshme. Në moshën 12-vjeçare (i lindur në vitin 1990), Victor humb të dy prindërit në një atentat nga një grup terroristësh në Nigeri. Nga ajo periudhë, sakrificat për t’u bërë futbollist ishin të skajshme, edhe pse vullneti i tij po e shpërblen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...

Çfarë po ndodh rreth nesh? Ngjarjet kryesore në botë në 24 orët e fundit

Njihuni me titujt kryesorë të zhvillimeve në botë 1-Hungaria kërkon daljen nga Bashkimi Europian 2- Vetëvritet oficeri i katërt i policisë që iu përgjigj trazirave në...