E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Dosja e bujshme/ Merr fund saga e Avdylajve, vendimi për 17 anëtarët e grupit

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka dhënë vendimin për grupin Avdylaj, duke lënë në fuqi dënimet e dhëna nga shkalla e parë. Personat në fjalë janë akuzuar për laboratorin e drogës në Has, kapur në vitin 2018. 17 të hetuarit u gjetën fajtor edhe në Apel për akuzat e trafikut të narkotikëve, por edhe grupit kriminal.

Dënimi:

Gjevi Ndoka; 8 vjet e 8 muaj burg
Altin Avdyli; 6 vjet e 8 muaj burg
Esat Mehmeti; 10 vite burg
Petrit Sulejmani; 8 vjet e 8 muaj burg
Sajmir Sulejmani; 8 vjet burg
Hajri Seferi; 10 vjet e 8 muaj burg
Orges Jahoelezi; 6 vjet e 8 muaj burg
Shkëlqim Avdyli; 4 vjet e 8 muaj burg
Mario Zeqiri; 4 vjet e 8 muaj burg
Elton Shehaj; 4 vjet e 8 muaj burg
Ardit Gjyriqi; 4 vjet e 8 muaj burg
Admir Hoxha; 12 vjet burg
Hekuran Hoxha; 10 vjet e 8 muaj burg
Vehbi Berushi; 8 vite burg
Anila Shuti; 2 vjet – konvertim 25 muaj shërbim prove
Xhavit Shyti; 8 vite burg
Flamur Çela; 8 vite burg

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...