E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

”Dosja 339”/ Dënohen me mbi 125 vite burg 17 të pandehurit

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dhënë vendimin për fraksionin e tretë të dosjes ”339”. GJKKO dënoi me 125.2 vite burg 17 të pandehurit e kësaj dosje.

Masat janë dhënë lidhur me zbulimin e një laboratori heroine në Branogë të Hasit. Ata janë dënuar për prodhim dhe shitje narkotikësh, shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Laboratori i heroinës në Has është pjesë e dosjes 339 që e mori në dorë SPAK, për të hetuar pikërisht grupin kriminal të Shijakut të kryesuar nga Avdylajt, si dhe lidhjet e tyre.

DËNIMET NGA GJKKO

Gjevi Ndoka 8 vjet 8 muaj

Altin Avdyli 6 vjet 8 muaj

Esat Mehmeti 10

Petrit Suljemani 8 vjet 8 muaj

Sajmir Sulejmani 8

Hajri Seferi 10 vjet 8 muaj

Orges Jahoelezi 6 vjet 8 muaj

Shkëlqim Avdyli 4 vjet 8 muaj

Mario Zeqiri 4 vjet 8 muaj

Elton Shehaj 4 vjet 8 muaj

Ardit Gjyriqi 4 vjet 8 muaj

Admir Hoxha 12

Hekuran Hoxha 10 vjet 8 muaj

Vehbi Berushi 8

Anila Shuti 2 vjet – 25 muaj sherbim prove

Xhavit Shyti 8

Flamur Çela 8

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...