E premte, 5 Qershor, 2020
13 C
Tirana

Donte të pajtohej me gruan e fëmijët/Vajza i nxjerr të ‘palarat’, i ati: Ti na ndave!

Më të lexuarat

Pagat e Luftës, Rama: Një lajm i mirë

Kryeministri Edi Rama sapo ka ndarë një mesazh me qytetarët lidhur me Pagat e Luftës. Kreu i Qeverisë njofton se ka kaluar 30 mijëshin numri...

Shtimi i rasteve në Maqedoninë e Veriut/ Policia: Do të hyjmë nëpër shtëpi

Maqedonia e Veriut ka ngritur alarmin pasi numri i rasteve të infektimeve është rritur sërish. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

“Do ketë marrëveshje për Reformën Zgjedhore”/ Hajdari komenton sjelljen e ambasadores së SHBA

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka komentuar situatën politike në vend dhe negociatat për Reformën Zgjedhore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Hajdari u...

Rama mbron 15-vjeçaren, 1 vit më parë publikoi identitetin e prindërve të 13-vjeçares së përdhunuar

Deputeti i opozitës Halit Valteri, propozoi sot në Kuvend rikthimin e dënimit me vdekje për përdhunuesit. Ai iu referua rastit të abuzimit të një...

Thirri ‘o hajna’/ Truprojat e Thaçit dhunojnë aktivistin (VIDEO)

Një qytetar është dhunuar e situata është agravuar më tej, pasi gjatë konferenës së presidentit Thaçi ai tha ‘o hajna’. Kaq ka mjaftuar, që...

Ulen ndjeshëm rastet e të infektuarve në vend/ Ja si paraqitet situata 24 orët e fundit

13 raste të reja të prekur me COVID-19 janë identifikuar në 24 orët e fundit. Me të dhënat e fundit, Ministria e Shëndetësisë njoftoi...

Tirana ‘vatër e nxehtë’ e COVID-19, infektohen 3 mjekë të tjerë

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus, 11 prej të cilave në Tiranë. Mes të infektuarve janë edhe...

Derdhet aksidentalisht 20,000 ton naftë, Putin shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin arktik të Norilskit, pasi janë derdhur aksidentalisht 20, 000 ton naftë. Mediat e...

Shkollat, ‘çerdhe’ të abuzimeve/Shahini: Më gjeni një grua që s’është ngacmuar një herë seksualisht

Pak ditë më parë, u bë publik rasti i një 15 vjeçareje e cila u përdhunua nga roja e shkollës. Ky rast tërhoqi vëmëndjen...

Në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, u trajtua rasti i një babai i cili dëshitonte ti kërkonte falje gruas, e mbi të gjitha që ajo të kthehej në shtëpi. Familjarët e tij jo vetëm që nuk e mbështetën, por e bija i është drejtuar revistës “Anabel” për të treguar versionin e saj të historisë, teksa pretendon që në emision është njollosur emri i nënës, dhe është ofenduar nga njerëz që nuk e njohin.

Kërkonte që e shoqja të rikthehej/ E bija: Baba i fëlliqur, na ka mallkuar dhe kafshatën

Siç duket, fjalët e vajzës nuk kanë qenë të duhura për të, aq sa e ka gjetur të udhës që edhe ti kundërpërgjigjet. Përmes Revista Anabel- Facebook, Çelniku reagon për të hedhur poshtë fjalët e së bijës. Ai thotë ndër të tjera në letër se ai iu drejtua emisionit për të ribashkuar familjen. Sipas tij, vajza ka qenë shkaktarja që familja të mos përparojë. E ndërsa për djalin, mendon se ka rënë viktimë e së motrës së tij dhe së emës, që ia kanë mbushur mendjen të mos qëndrojë pranë të atit.

“Unë quhem Çelnik Vreshta. Jam personazhi i emisionit “Dua të të bëj të lumtur”. Jam nga Korça. Dua t’ju sqaroj fjalët e sime bije. Nuk janë fare të vërteta, ajo kërkon që të njollosë emrin e babait të saj. Sepse ajo aq shkollë ka, dhe aq thotë. Nuk e di përse i thotë ato fjalë të pavërteta, sepse unë në atë emisionin vajta për të ribashkuar familjen, dhe nuk vajta për arsyen që të bëja të ligë as bashkëshorten dhe as fëmijët.

Vajta për të thënë një të vërtetë, që puna të shkonte mirë. Por vajza ime gjithmonë ka qenë shkaktarja që kjo familje të mos bëjë përpara, por është mësuar që të hajë krahët e babait e të nënës së vetë, duke i shkaktuar edhe migrenë me kërkesat dhe ligësitë e saj.

Përsa i përket djalit, është një adoleshent, i cili nuk ka faj dhe nuk ka ligesinë e të motrës, por thjesht ai ndjek hapat e mamasë dhe të motrës, që këto të dyja përfitojnë nga urtësia e tij. Faleminderit për mirëkuptimin”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama bën premtimin e madh për bizneset e vogla

Kryeministri Edi Rama ka bërë një premtim të madh sa i përket bizneseve të vogla. Gjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion”, Rama deklaroi se...

Rama sqaron pse nuk pranoi qeveri teknike

Kryeministri Edi Rama ka komentuar kërkesën e PD-së për krijimin e një qeverie teknike për menaxhimin e zgjedhjeve. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama e...

Do e miratojë Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës? Përgjigjet Rama

Kreu i qeverisë, Edi Rama është shprehur se nuk do të presin pafund që opozita të japë pëlqimin për miratimin e Reformës Zgjedhore. I ftuar...

“Zgjedhorja”/ Rama: Nënkryetari i KQZ-së do të zgjidhet nga PD

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar mënyrën se si do të funksionojë implementimi i sistemit biometrik të identifikimit. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se...

Refoma Zgjedhore/ Rama flet për identifikimin biometrik

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me ngërçin e krijuar lidhur me Reformën Zgjedhore. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama tha se mazhoranca ka...
WhatsApp KONTAKTO TT