E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Doli publikisht kundër Bashës, Rudina Hajdari bën lëvizjen e radhës

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari më në fund ka vendosur të flasë dhe të sqarojë qëndrimin e saj, pasi doli kundër vendimit politik të partive opozitare për djegien e mandateve.

Hajdari deklaroi për Zërin e Amerikës se ky vendim ekstrem i së djathtës dhe jo vetëm nuk i shërben aspak Shqipërisë duke rrezikuar çeljen e negociatave, por edhe duke rrezikuar një destabilitet.

Deputetja deklaroi se është një vendim mjaft i vështirë, por që beson se i shërben të ardhmes së vendit, ndërsa ka akuzuar edhe LSI-në për shitblerje votash.

Megjithatë, një ditë pas publikimit të intervistës, Hajdari ka bërë një tjetër lëvizje. Ajo ka postuar një foto nga kjo intervistë për VOA-n, ndërsa thekson edhe njëherë qëndrimin e saj të prerë lidhur me mosdjegien e mandatit, pavarësisht paralajmërimit të Bashës për përjashtim nga partia.

“Në shërbim të së ardhmes”, shkruan Hajdari duke dhënë një tjetër mesazh të qartë për kreun e PD-së dhe të gjithë kritikët./ Tirana Today

 

View this post on Instagram

 

Në shërbim të së ardhmes ??

A post shared by Rudina Hajdari (@rudihajdari) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...