E premte, 29 Maj, 2020
13 C
Tirana

Kërkonte që e shoqja të rikthehej/ E bija: Baba i fëlliqur, na ka mallkuar dhe kafshatën

Më të lexuarat

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Policia i bllokon 400 mijë dollarë biznesmenit në Tiranë, do t’ia kalonte të vëllait në Australi

Policia ka nxjerrë të dhënat lidhur me sekuestrimin e 400 mijë dollarëve në llogarinë e një biznesmeni në Tiranë. Paratë janë bllokuar për shkak...

“Duam zgjedhje!”, Albin Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni

Protestuesit u mblodhën sot në shesh të Prishtinës, për të kërkuar zgjedhje të reja. Lidhur me këtë gjest, kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

“Kjo është për të vënë duart në kokë”, mjeku tregon përse shpërtheu koronavirusi në QSUT

Mjaft shqetësuese është situata me mjekët që janë infektuar me koronavirus, ndërsa ata janë në krye të detyrës, për t’iu shërbyer pacientëve të tyre....

Horoskopi, 28 maj 2020

Dashi Në dashuri po afron një periudhë e rëndësishme, ku duhet të kuptoni ndjenjat e vërteta të partnerit/es. Demi Hëna do të ketë ndikim të kundërt, ku...

Çfarë po ndodh? Kë po kërcënon aq ashpër Gjermania

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka kërcënuar me sanksione të BE-së ndaj "atyre që janë përgjegjës" - duke përfshirë një shtetas rus - për...

“Një prej inkriminimeve të Grupit Kurti”, Thaçi publikon pamjet nga laboratori i drogës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka publikuar së fundmi në rrjetin social Facebook, pamjet nga një laborator droge në Prishtinë. “Këto pamje dëshmojnë një prej...

Ruçi i mbylli mikrofonin Ramës/ Hajdari: Merr minutat e mija, u bëre për ujë të ftohtë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi është treguar mjaft strikt në seancën e sotme plenare, teksa nuk ka lejuar të flasë përtej kohës së caktuar...

Çelniku, personazhi i radhës në programin “Dua të të bej të lumtur” , iu drejtua emisionit për të kërkuar rikthimin e bashkëshortes së tij, Klodjanës.

Çelniku ishte njohur me Klodjanën vite më parë dhe kishin vendosur që të martoheshin. Nga kjo martesë, në jetë kishin ardhur dy fëmijë, me të cilët sipas tij nuk i kishte marrëdhëniet fort të mira. Midis çiftit, sipas asaj që rrëfeu në studio Çelniku, kishte pasur gjithmonë debate dhe konflikte të vazhdueshme, prandaj dhe u ndanë.

Gjithashtu, një ndër këto konflikte ishte dhe martesa e vajzës së tyre në moshë të re, pasi ai nuk dëshironte që ajo të martohej pa mbaruar shkollën e lartë.

Mirëpo, vajza e tyre i është drejtuar revistës “Anabel” për të treguar versionin e saj të historisë, teksa pretendon që në emision është njollosur emri i nënës dhe është ofenduar nga njerëz që nuk e njohin.

Ajo ka fajësuar plotësisht të atin për të gjithë këtë situatë të shkaktuar:

“Përshëndetje o njerëz shqiptarë që nuk lini rast pa ofenduar dhe poshtëruar të tjerët për jetën e tyre. S’kam shkruar për jetë time ndonjëherë, as në ndonjë temë, as në ndonjë status. Por, kur babai im doli në ekran mbrëmë për të poshtëruar mamin tim që ka qenë më e duruara, më e qeta në atë shtëpi, këtë nuk munda ta përtyp.

Unë dhe vëllai im s’e kemi konsideruar veten kurrë me baba. Asnjëherë nuk kemi marrë dashuri të pastër nga ai baba. Gjithmonë na ka ngrënë me grindje për çdo gjë, edhe kafshatat e bukës na ka mallkuar. Na ka ulur në sytë e botës. Për të kemi qenë fëmijë të këqinj dhe pse? Sepse unë një burrë desha, një mora dhe vëllain sepse ishte i urtë dhe nuk kthente gjysmë fjale.

Sa për dijeni të atyre njerëzve që mamin tim e bëjnë gjarpër, turishpifru dhe turikalë, më mirë të kthejnë sytë nga vetja se mund të kenë ndonjë hall më të madh se ne. mami im dhe atë kafshatën e saj e ka ndarë me atë burrë që i ka falur vetëm sëmundje. E dini ju ç’bënte mami im një në tre ditë në atë shtëpi? Ajo grua që sot i ka mbetur vetëm dy lekë fytyrë, villte vrer migrene nga ai njeri i fëlliqyr, i ngjirej zëri nga tiroidet dhe i janë mbushur këmbët me variçe duke mbajtur në kamëbë shtëpinë, fëmijët dhe atë burrë që s’e ka merituar kurrë kujdesin e saj.

Mami im është një gjyshe që mendon për një mbesë që ka (edhe kur dy çokollata i fal i duket mrekulli) dhe jo si ai që engjëllin tim e ka mallkuar që kur e kisha në bark. Ndaj do ju lutesha të mos gjykoni e të mos qeshni njeri pa e njohur. Asnjë nënë nuk do të quhet kurvë pa arsye dhe asnjë fëmijë nuk do që nënën që i ka rritur me forcën e shpirtit t’ia poshtërojnë në këtë lloj mënyre”, shkruan e bija.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Thaçi: S’duhet të humbet më kohë për formimin e Qeverisë së re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ditën e sotme i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Ndërkohë së fundmi ka reaguar vetë Thaçi përmes një...

“Me 80 persona të shtruar në spital, hapja stopon”, Manastirliu bën paralajmërimin e fortë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u shpreh se nëse numri i të shtruarve me Covid-19 shkon 80 dhe kemi të intubuar 15 ose 20...

“Koalicion PS-PD”, Baton Haxhiu lë jashtë LSI-në

Analisti Baton Haxhiu ka hedhur një ide të guximshme, duke propozuar krijimin e një koalicioni qeverisës mes PS dhe PD. Ai sqaron se ky...

Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit për dekretin

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sapo i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Gjykata Kushtetuese vendosi që vendi të mos shkojë në zgjedhje pas...

“Do ti ha veshin Ramës”/ Kryemadhi: Rilindasit e kanë në krevat, unë e kam në ring

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka sqaruar deklaratën e bujshme që bëri gjatë protestës, pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Ajo tha në prononcimin për...
WhatsApp KONTAKTO TT