E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Doli kundër grupit/Lefter Koka shuan kureshtjen si janë raportet me Kryemadhin

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, pavarësisht faktit se doli kundër vendimit të grupit për të dorëzuar mandatin, ai ende ruan marrëdhënie të mira me kryetaren e kësaj force.

Duket se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, nuk është zhgënjyer aspak me aktin e tij, ndërsa kanë ruajtur raporte miqësore. Mandati nuk ka cënuar aspak raportet mes palëve. “Kanë qenë dhe janë marrëdhënie shumë te mira”, ka thënë ai.

Lefter Koka po kështu ka konfirmuar se vijon që të jetë pjesë e LSI-së.

“Sigurisht që jam pjesë e LSI-së, nuk kemi patur nga ai moment ku vendimi im ishte i ndryshëm nga ai i grupit parlamentar. Ne me të vërtetë propozohemi nga një forcë politike, sepse ashtu është kodi, por secili në momentin që zgjidhet, përfaqësohet në Parlamentin shqiptar”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...