Dokumenti/Shpat Kasapi kapet me lëndë narkotike

Në kohën kur këngëtari Shpat Kasapi po përflitej për fejesën e tij, çështja e drogës duket se i ka prishur goxha punë. Këshilltari i Artan Grubit, këngëtari Shpat Kasapi është kapur me drogë të llojit kokainë ( 2 paketa të vogla) para 1 muaji në lagjen Gjorce Petrov në afërsi të SP PLANET, raporton ‘Shqipmedia’. Ai është arrestuar dhe ndaj tij është ngritur padi adekuate. Më tej është liruar, por ndaj tij do të filloj gjykimi së shpejti.

Pak ditë më parë, Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvija, kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me fejesë. Ata kanë organizuar një ceremoni private me familjarët e tyre, dhe kanë shkëmbyer unazat me njëri-tjetrin. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë këngëtari përmes një postimi në rrjetet sociale.

Ai ka publikuar në Instagram një foto të dorës së tij dhe të Selvijes, ne të cilën bien në sy unazat e tyre. “24 dhjetor 2020”, ka shkruar Shpati përkrah fotos.

Ai nuk ka dhënë detaje të tjera rreth fejesës, por kishte paralajmëruar prej kohësh se do e zyrtarizonte lidhjen me bukuroshen brune.