E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

‘Do villni gjakun e motrave të mia’, djali i 59-vjeçarit i drejtohet policisë

Djali i Përparim Ademit, autorit që qëlloi me breshëri plumbash mbi dy motrat Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani, zbuloi një ditë më parë se ka marrë kërcënime për jetën.

I riu bëri publike ditën e djeshme mesazhet të cilat, sipas tij vijnë nga Bashkim Metani. “Do të villni gjakun e motrave të mia”, ishte një ndër kërcënimet që i riu bëri publike. Mësohet se Kristo Ademi, 21-vjeç, ka bërë kallëzim në komisariatin nr.2, dhe policia po punon për të identifikuar autorin e mesazhit kërcënues.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 31 dhjetor, në Astir. 59-vjeçari Përparim Ademi i qëlloi për vdekje me kallashnikov të dy motrat, Kristinën dhe Zhanetën, ndërsa e gjithë ngjarja ndodhi në sy të dy fëmijëve të mitur të kësaj të fundit.

Pas ngjarjes makabre, vëllai i viktimave tronditi mbarë opinionin publik me deklaratën e tij ku tha se motrat e tij kishin bërë 10 fëmijë më Përparimin, dhe ky i fundit i kishte shitur fëmijët në Greqi. Motra e viktimave Anxhela, nga ana tjetër i ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet e Metanit, për të cilin shprehet se kërkon një pjesë të pasurisë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...