E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

“Do të ekzekutoj”, e ëma e viktimës: Nënë zeza po pret shtetin!

51-vjeçarit Artan Ismalaja i është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg” nga ambienti i Spitalit të Trumës, pasi ditë më parë ai vrau me thikë bashkëshorten e tij. Nga ambienti i spitalit ai ka shfaqur pendesë, e madje ka kërkuar nga drejtësia që ti japë dënimin e merituar.

Konflikti mes Artanit dhe së ndjerës, Klarita Ismalaj, 45-vjeç, kishte nisur pasi çifti do të shiste shtëpinë e prindërve të viktimës, pasi familja e vajzës do të transferohej në Tiranë. Artan Ismalaja goditi me thikë gruan e tij, e cila kishte marrë plagë të rëndë në qafë duke i shkaktuar hemoragji.

Më pas, ai ka tentuar të vrasë edhe veten, por u nis drejt Spitalit të Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore. Ndonëse 51-vjeçari ka shfaqur pendesë, nëna e viktimës paralajmëron se do të marrë vet hak!

E ëma e viktimës shkruan se do të jetë e fortë për dy fëmijët që vajza e saj la pas, por do të ekzekutoj atë që nuk e thirri kurrë dhëndër.

“Në mendjen time jeton një yll që më shtoi jetën time. Çdo ditë, çdo sekondë, mami jeton për ty e bukura e mamit. Pa merak mami, zot me lejon të jetojë për dy engjëjt e tu. Miq dhe shokët e mi a vritet kjo bukuri.

Kjo vret me bukuri, vret me mirësi, mami s’do lejojë kurrë të hedhi baltë në pamje prej engjëlli në këtë mrekulli. O ylli mamit, nënë zeza po pret shtetin por pa merak ylli im se mami do ta marri hakun me të drejtën që një nënë ka për bijën e vet. Do të ekzekutoj ty që s’të thirra kurrë dhëndër por djalë haram, haram, haram”, shkruhet në postimin e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...