E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Do ta votojmë Kodin”/Rama: Askush s’mund ta verë në diskutim, aq më tepër Meta

Pas mbledhjes me drejtuesit politikë të PS në qarqe, kryeministri Rama u shpreh se Kodi Zgjedhor do të votohet me shpejtësi nga Parlamenti, pa asnjë ndryshim.

Kodi Zgjedhor u rikthye për rishqyrtim në Kuvend, nga presidenti Ilir Meta. Kreu i qeverisë tha se askush nuk e vë në diskutim vullnetin e Parlamentit, aq më tepër presidenti Meta.

“Do ta votojmë sa më shpejt, kur të caktohet seanca e votimit pa asnjë ndryshim. Pikë dhe presje. Do ta votojmë Kodin, siç është votuar nga Parlamenti me një shumicë që është kuptimplotë dhe askush nuk mund të verë në diskutim vullnetin e Parlamentit, aq më pak Ilir Meta”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...