E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Do ishte në çdo shesh, Rama: Meta një njeri i pangopur, çfarë do akoma nga Shqipëria?

Ashtu si ditën e djeshme, edhe sot kanë vijuar replikat në distancë midis presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Teska kreu i shtetit tha në reagimin e tij të fundit se nëse preket marrëveshja e 5 qershorit do ishte në çdo shesh, Rama e pyeti përsëri se çfarë borxhi i kanë shqiptarët.

Kryeministri u shpreh se Meta është një njeri që nuk ngopet edhe pse ka qenë kryeministër, kryetar kuvendi dhe aktualisht president.

Edi Rama: ”Pyetja ime pa përgjigje është: Çfarë borxhi i ka më Shqipëria Ilir Metës? Në historinë e saj, nuk ka pasur një njeri që Shqipëria ia ka dhënë të gjitha një personi. E ka bërë kryeminstër, kryetar kuvendi dhe president. Çfarë duhet të bëjë akoma për Ilir Metën? Një njeri që nuk ngopet. Çfarë do akoma Ilir Meta nga Shqipëria? Nuk e kuptoj.’’

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...