E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Do i çojë në Prokurori patronazhistët? Ja si përgjigjet Basha

Publikimi i të dhënave personale të 910 mijë qytetarëve në Tiranë, shkaktoi një reagim të madh në opinioin publik, por solli dhe përplasje në politikë.

Por, çfarë do të ndodhë me patronazhistët pas 25 prillit në fiton Partia Demokratike?

I ftuar në emisionin ”Zonë e Lirë”, kryedemokrati Lulzim Basha se ata do të dërgohen në prokurori, ashtu siç e parashikon ligji.

Pjesë nga biseda

Arian Çani: Do t’i çosh në Prokurori patronazhistët?

Lulzim Basha: Nuk i çoj unë, por i çon ligji, ligji duhet te zbatohet dhe për t’i zbatuar drejtësia, duhet ndryshimi ndaj duhet votuar nr. 9 të dielën.

Arian Çani: Po nëse ai merr mandatin e tretë?

Lulzim Basha: Më 25 Prill shqiptarët do dalin masivisht në zgjedhje, do të votojnë për ndryshimin dhe për nr. 9 dhe Rama do të iki në shtëpi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....