E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Do e dorëzojë mandatin e deputetit? Berisha: Do ta dyfishoj

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka ndërmend që të tërhiqet së shpejti nga politika. Edhe pse u shpall ”non grata” ditën e djeshme nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH), Berisha u shpreh se do të padisë sekretarin amerikan, Anthiny Blinken për shpifje publike.

Gjatë konferencës për mediat, i pyetur nëse do të japë dorëheqjen nga mandati i fituar në zgjedhjet e 25 prillit, Berisha tha se do ta dyfishojë atë.

Gazetarja: Ju thatë se e keni betejë për dinjitet, pasi të vini në vend dinjitetin tuaj, do ju shohim larg politikës?

Sali Berisha: Urdhëroni?

Gazetarja: Pasi të vini në vend dinjitetin tuaj, do ju shohim larg politikës? Pa mandatin e deputetit?

Sali Berisha: Unë thashë se do ta dyfishosh ti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rrjedhin dokumentet konfidenciale, si lobojnë shtetet për ngrohjen globale

Një rrjedhje e madhe e dokumenteve të parë nga "BBC News", tregon se si vendet po përpiqen të ndryshojnë një raport shkencor vendimtar, se...

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...