E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

“DO dhe SOL rezultuan pozitivë, tamponi i është bërë Mi-së”, Florjan Binaj tallet me Ramën

Dje Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të mbyllë të gjitha lokalet e natës. Me vendimin e ri të qeverisë, do të ndalohen të gjithë klubet e natës, lounge baret dhe çdo lloj shërbimi i kësaj natyre në mjedis të mbyllur apo të hapur, përveç restoranteve.

Po ashtu, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar dje se vendimi i ri i qeverisë për masat anti-Covid, ka vendosur që të ndalojë muzikën pas orës 20:00 në të gjithë mjediset e shërbimeve të çfarëdo lloji.

Lidhur me këtë vendim, reagimet kanë qenë të shumta, kryesisht nga bota e artistëve. Me këtë vendim është tallur edhe aktori i humorit, Florjan Binaj. Ai ironizon kur thotë se një studim ka gjetur se Covid-19 transmetohet përmes notave muzikore.

 

View this post on Instagram

 

Policia ka shpallur në kërkim çelësin e solit…

A post shared by FLORJAN (@florjanbinaj) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...