E hënë, 6 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Do blinte ilaçe për prindërit, zbulohet studioja ligjore që punësoi Hekuran Billën si postier

Më të lexuarat

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese! Ministria e Shëndetësisë sapo ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit teksa njoftoi se 2 persona...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Meta vlerëson me titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” atasheun ushtarak italian

Presidenti Ilir Meta vlerësoi atasheun ushtarak italian, Kolonelin Fabio Cornacchia me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Titulli në fjalë ishte me motivacionin: “Në vlerësim...

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Së fundmi, ka reaguar...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Ishte ora 22:00, kur 40-vjeçari Hekuran Billa po afrohej në hyrjen kryesore të një qendre tregtare, nga ku do të dilte e motra, që sapo kishte mbyllur dyqanin e këpucëve që kishte në pronësi. Një automjet i parkuar dysh, i ka bllokuar rrugën dhe autorët kanë shfrytëzuar rastin për t’i dalë në krah makinës së tij, një BMV X6. Pavarësisht tentativave të tij, atentatorët e kanë goditur me një armë automatik MP5, të përshtatur me silenciator. Pas vrasjes, makina e autorëve u gjet e djegur në Prezë të Vogël, dhe brenda saj dhe arma e krimit e dëmtuar nga zjarri.

Tashmë janë hedhur në dritë disa detaje të reja. Dosja.al ka zbardhur detaje nga kontrata e punës, që do t’i siguronte Hekuran Billës riintegrimin në shoqëri, gjatë kohës që pas daljes nga qelia, do të ishte në liri me kusht. Me të njëjtën skemë si në rastin e Endrit Dokles, dhe i prirë nga e njëjta gjyqtare, Enkeljeda Hoxha, Billa u punësua si postier në studio ligjore.

Lexo edhe :   Kombinat/ Kunati i Zhaneta Josifit: Për vajzën më thanë që s’e ka mbushur afatin për të dalë

Bëhet fjalë për zyrën e avokatisë “Duka”, në pronësi të Alma Dukës, e cila mori përsipër rehabilitimin e Billës pas daljes nga burgu dhe riintegrimin e tij në shoqëri.

Me paratë që do të merrte si poster, bazuar në deklaratat e thëna nga avokati i 40-vjeçarit të ndjerë, Hekuran Billa do të blinte ilaçe dhe do të mund të kujdesej për prindërit e tij të sëmurë.

Billa figuronte i punësuar në studion ligjore, në rrugën ‘Haxhi Hysen Dalliu’.

Burime të policisë kanë bërë me dije më herët se janë shoqëruar 22 persona, që jo vetëm kanë parë krimin, por edhe dyshohet të kenë fiksuar autorët e krimit. Hetimet po kryhen nga komisariati numër 2., që ka marrë në pyetje një numër të madh personash, dëshmitarë dhe të dyshuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...