E premte, 14 Gusht, 2020
34 C
Tirana

Dje e shante, sot i lëpihet. Rama gjunjëzohet para Trump

Më të lexuarat

Sërish rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar...

VIDEO/ Si rrethoi dhe shtriu përtokë policia organizatorin e ngjarjes së Tushemishtit

Policia ka publikuar sot pamjet nga momentet e arrestimeve të bujshme pasditen e djeshme në Tiranë. Gjatë këtij operacioni, u kapën në zonën e Freskut...

“A i keni trutë në kokë?”/ Aida Shtino kritikon ashpër mjekët e Infektivit

Gazetarja e njohur, Aida Shtino, ka kritikuar mënyrën se si po menaxhohet situata e pandemisë në vend. Përmes një postimi në Facebook, Shtino ka akuzuar...

Përfundon misioni i mjekëve italianë, Manastirliu: Bashkëpunimi ynë do të vijojë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu së fundmi priti në një takim grupin e mjekëve italianë, të cilët për 2 javë ofruan veprimtari konsulence për...

Franca çoi avionët ushtarakë në ndihmë të Greqisë, vjen reagimi i ashpër i presidentit turk

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka reaguar pas thirrjes që Franca i bëri BE-së që të vendoste sanksione ndaj Turqisë. Pa emërtuar askënd, Erdogan tha...

Rriten tensionet, anijet dhe avionët francezë pozicionohen në anën greke në Egje

Egjeu Lindor nuk po gjen qetësi dhe duket se situata është nxehur shumë gjatë orëve të fundit. Franca i është përgjigjur Turqisë duke dërguar në...

“Djali e kaloi i pari, pastaj Ajola dhe unë!” Veliaj tregon si e mori virusin

Erion Veliaj ka folur sot për eksperiencën e tij në përballimin me virusin COVID-19, një ditë pasi doli negativ në tamponin e dytë. Në një...

Makina e së ardhmes që mund të bëjë 1600 km me një serbator

Kompania Hyperion, me bazë në Kaliforni, prezantoi supermakinën e saj me hidrogjen, me të cilën ajo shpreson që të ndryshojë mendimin e njerëzve për...

Tërbohen serbët, këngëtarja e njohur nuk e mohon: Po jam shqiptare

Këngëtarja e njohur në Serbi, Edita Aradinovic, ka provokuar keq fansat e saj së fundmi, me anë të një InstaStory. Ajo është pyetur nga një...

Kryeministri Edi Rama, sot ndjehet shumë krenar për takimin me presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, por të gjithë e kujtojnë mirë se deri dje nuk ishte kështu.

Rama postoi sot në rrjetet sociale “Facebook” dhe Instagram  foto dhe një video të shkurtër ku duket se bisedon me Trump duke i shpjeguar atij diçka. Në  “Facebook” Rama shkruan “Photo of the Day”, e cila në shqip përkthehet fotoja e ditës.

Trump është ulur në karrige ndërsa Rama i flet. Presidenti amerikan pohon lehtas me kokë në video. Në krah të Ramës është edhe sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, që dëgjon bisedën mes dy liderëve.

Por të gjithë e kujtojnë kohën kur Rama nuk ishte aspak miqësor ndaj Trump. Kujtojmë se kryeministri ynë e ka sulmuar disa herë kur Trump ishte kandidati republikan për president të SHBA-ve.

Lexo edhe :   Trump: Marrëdhëniet me presidentin kinez janë përkeqësuar

Rama në një intervistë për gazetarin Mustafa Nano deklaron sedo të ishte fatkeqësi e madhe për amerikanët nëse Trump do të zgjidhej presidenti i tyre. Por sot Rama i përulet Trump dhe është gati t’i puthë duart.

Deklarata e tij e famshme në CNN që zoti të shpëtojë Amerikën nëse Trump bëhet President shkaktoi jo pak zhurme në Amerikë sepse ishte hera e pare që një kryeministër ishte kaq jo diplomatik duke u deklaruar hapur kundër një kandidati për President të SHBA-ve. TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja në Kosovë

Kosova ka regjistruar sot një rënie të ndjeshme të numrit të rasteve të reja me koronavirus. Sipas IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit në vend...

“Shtet me brekët në fund të këmbëve”, Agron Llakaj reagon për radhët në Kakavijë

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kakavijë, ku qindra qytetarë po presin në radhë për...

Alarmohen banorët e minoritetit turk, komandot greke rrethojnë fshatin e tyre

Forcat komando greke janë fotografuar duke kryer stërvitje me armatim të vërtetë, në fshatrat e banuara prej minoritetit turk në zonën e Ksanthit, në...

EMRAT/ OFL iu dërgon formularin tre të dënuarve

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar sot në Kukës dhe Tiranë, ku i ka dërguar kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë...

Situata në Kakavijë/ MEPJ: Pala greke ka njoftuar lehtësimin e masave

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në pikën e kalimit kufitar me Greqinë, në Kakavijë. MEPJ sqaron...