E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Djali u gjend i mbytur në lumë, prokuroria akuza të rënda ndaj prindërve. Flet 42-vjeçarja

Prindërit e një djali 4-vjeçar që humbi jetën para dy muajsh në Zvicër, po përballen me një akuzë të rëndë, ngritur nga Prokuroria në Aargau. Padia ndaj prindërve të viktimës është hapur për vrasje të pakujdesshme.

Gjatë një interviste dhënë për “Tele Zuri”, 42-vjeçarja u shpreh plot revoltë se: “Unë isha një nënë e mirë dhe gjithmonë aty për djalin tim. Nuk jam fajtore. Kam kërkuar për të kot.”

Kujtojmë se Zeneli po luante me fëmijët e tjerë në parkun  lojërave, teksa papritmas ra në një kanal, ku edhe u mbyt.

“E vura re menjëherë dhe gjeti biçikletën e tij. Por kam kërkuar kudo dhe kot. Ai ishte thjesht hiperaktiv”, tha ajo.

Ndërkaq, prokuroria po vijon punën e saj, duke u marrë me shqyrtimin e këtij rasti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...