E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

“Djali e kaloi i pari, pastaj Ajola dhe unë!” Veliaj tregon si e mori virusin

Erion Veliaj ka folur sot për eksperiencën e tij në përballimin me virusin COVID-19, një ditë pasi doli negativ në tamponin e dytë.

Në një intervistë për “Report.tv”, kryebashkiaku tregoi se ishte djali i tij ai i cili u infektua i pari, por e kaloi pa problem.

Më pas u infektua bashkëshortja e tij Ajola Xoxa, rreth 5-6 ditë, para se të infektohej Veliaj.

“Djali e kaloi i pari, fëmijët e kalojnë shumë lehtë! Bashkëshortja ishte një javë para meje, rreth 5-6 ditë dhe unë isha i fundit i familjes, por tani jemi shëndoshë e mirë. Nuk kisha menduar kurrë që mijëra njerëz do shqetësoheshin e përkujdeseshin, kështu që ju jam mirënjohur të gjithëve”, u shpreh Veliaj.

Veliaj bëri me dije se nga hetimi epidemiologjik, ka rezultuar se ai ishte infektuar në takimet familjare, teksa ka zbuluar se ka qenë fillimisht djali i tij, Kajan që kishte shfaqur i pasi simptomat, më pas bashkëshortja dhe ai.

“Ishin takime jashtë pune. Asnjë nga kabineti i punës nuk rezultoi pozitiv, kështu që unë isha i vetmi. Ne e kaluam të gjithë në shtëpi, fillimisht u sëmur djali, me temperaturë 38, menduam se kishte dhëmballë, më pas hetimi profesional tregoi që kishte kaluar ai COVID, bashkëshortja dhe pastaj unë. Dhe u futa në karantinë. Ishin dy javë sfiduese, nuk ia uroj as armikut më të madh. Pak kujdes nuk na bën keq”, tregon Veliaj.

Ai thotë se tani gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë.

“Jam mirë, shumë më mirë dhe më ka dhënë mundësi që të reflektoj që të mendoj se çfarë është e rëndësishme, dhe ne ndonjëherë i fusim një mendje të lehtë po jam bërë pak serioz për çështjet e shëndetit. Për mua ishte një kambanë alarmi që jo çdo gjë duhet marrë me sportivitet. Ne e harrojmë që të qenit në formë na ndihmon që të jemi familjarë dhe qytetar më të dobishëm”, tha Veliaj, shkruan “iconstyle”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...

MotoGP/ Mark Markez ‘mund’ dëmtimin në shpatull, fiton pas 1 viti e gjysmë

Sachsenring vazhdon të jetë ‘Marquezring’: Marc Marquez kthehet të fitojë pas një viti e gjysmë dhe e bën këtë në një nga pistat e...

Izraeli kritikon zgjedhjen e “Xhelatit të Teheranit” si president i ri i Iranit

Tel Aviv (Dpa) - Kryeministri izraelit kritikoi sot zgjedhjen në Iran të shefit të gjyqësorit Ebrahim Raisi si presidenti i ardhshëm i vendit. "Zgjedhja e...

NBA/ E ëma e yllit të Bruklinit shkëmben fjalë dashurie me markuesin e djalit

Një histori interesante është zhvilluar gjatë këtij play-off-i në NBA, në përballjet mes Brooklyn Nets dhe Milwaukee Bucks. Është PJ Tucker që i është...

Dita ndërkombëtare e emigrantëve, 20 qershori. OKB: 82 milionë kanë emigruar

Më 20 qershor është Dita Botërore e Refugjatëve. Sipas raportit të fundit të OKB-së, më shumë se 82 milionë njerëz janë zhvendosur, megjithë mbylljen...