E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Ditët e fundit të Maradonës, në një shtëpi modeste me qira (Foto)

Legjenda argjentinase, Diego Armando Maradona jetoi ditët e fundit të jetës së tij në një banesë modeste, të marrë me qira.

Një kuzhinë e vogël dhe një dhomë e zakonshme, ishin në dispozicion të një futbollisti madhështor, një ndër më të mëdhenjtë e historisë së futbollit.

Vajza e tij, Jana kishte marrë një shtëpi me qira që Maradona të jetonte aty deri në fund të janarit, ndërsa shumë e shpenzuar ka qenë vetëm 12 mijë sterlina.

Nga fotot e siguruara duket se shtëpia është modeste. Raftet janë të boshatisura, ndërsa shtëpia nuk përshtatej me një legjendë botërore.

Maradona humbi jetën më 25 nëntor, si pasojë e një arresti kardiak. Ditë më parë, ai i ishte nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale në tru, pasi kishte mpiksje të gjakut. Ndërkohë, prokuroria në Argjentinë ka filluar hetimet për të zbuluar shkakun e saktë të vdekjes së një prej legjendave të futbollit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...