E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Ditë tragjike për Italinë, 822 viktima nga Covid-19

Situata epidemiologjike e Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 822 viktima.

Numri total i vdekjeve ka shkuar në 52.850.

Në vendin fqinj, janë kryer më shumë se 230 mijë tampone, ku rezultuan pozitivë 29.003 persona.

Një rritje të lehtë ka pësuar numri i pacientëve në terapitë intensive, ndërsa numri i të shtuarve në spitalet covid është ulur me 275 më pak se dje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE ofron një fillim të ri në marrëdhëniet me SHBA

BE i ka ofruar Presidentit të ardhshëm të SHBA Biden një fillim të ri në marrëdhënie. Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel foli...

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid, raportohet për 2 viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një ndërtesë në Madrid duke lënë të paktën dy persona të vdekur dhe disa të plagosur. Kryetari...

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...