E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Dita e 25-të e grevës, naftëtaret: Rama të na japë dorën, nuk tërhiqemi

Greva e urisë e naftëtareve të Ballshit, ka hyrë në ditën e 25-të.

Edhe pse në gjendje të rënduar shëndetësore, nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga kauza e tyre.

Për të disatën herë, naftëtaret i bëjnë thirrje kryeministrit që t’u zgjidhi problemin, teksa shtojnë se kanë ende forcë që të qendrojnë në grevë.

 “Ne pagat kemi kërkuar që në fillim, për të tjerat kemi thënë negociojmë, jo se jemi tërhequr nga diçka. Duam djersën që kemi fituar prej kohësh. Kemi forca për të qëndruar akoma. Nënat durojnë dhe fitojnë. Jemi për dialog sepse jemi shkëputur nga familja. Kryeministri Edi Rama të vijë të na japë dorën dhe të zgjidhi çështjen, të na cojë pranë fëmijëve.”, thanë naftëtaret.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...

Alarmi: Më shumë se gjysma e produkteve kozmetike përmbajnë kimikate toksike

Më shumë se gjysma e produkteve të njohura kozmetike që shiten në SHBA dhe Kanada ka gjasa që të përmbajë nivele të larta të...

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai...