E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Diell dhe temperatura të larta, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sot do të mbizotërojë mot i qëndrueshëm dhe temperatura të larta. Sipas Meteoalb, masat ajrore të qëndrueshme me origjinë veriperëndimore, do të diktojnë kthjellime dhe temperatura të larta gjatë pjesës së parë të ditës.

Por pjesa e dytë e ditës sjell kalime vranësirash nëpër territor, ku më të dukshme do jenë në zonat malore, duke gjeneruar dhe rrebeshe shiu.

Temperaturat e ajrit mbeten të larta në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga  17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30-35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...