E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

Diell dhe shi, ja çmenduritë e motit

Paraditja mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Pas mesditës vranësirat shtohen në pjesën më të madhe të territorit duke sjellë shira të izoluara në pjesën më të izoluar në ekstreminin verior.

Era do të jetë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga Veriperëndimi ndërsa në det vijon dallgëzimin 2 ballë.

Sipas Mateoalb temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, po ashtu rritje të lehtë sjell mesdita në qendër dhe jug të vendit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...