E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Dibra zgjohet e zbardhur nga dëbora

Dibra është zgjuar sot e zbardhur nga dëbora. Edhe pse reshjet kanë rënë me intensitet të ulët, në këtë bashki trashësia e dëborës arrin deri në 10 cm në qytet dhe rreth 15-20 centimetra në zonat malore.

Megjithatë, në këtë aks nuk ka probleme qarkullimi. Ndërkohë, në disa fshatra ka probleme me energjinë elektrike, ku rrjeti është më i amortizuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...

Lidhëset elektorale të Ramës dhe këpucët e palidhura ende të opozitës

Nga: Lorenc Vangjeli Ka një anekdotë që ilustron për mrekulli atë që po ndodh në këtë epilog mandati. Një luan ju del papritur përpara tre...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...