E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

‘Dialogu me Serbinë’, Hoti publikon pamje të pritjes nga Macroni

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Siç kanë konfirmuar nga zyra e Hotit në Prishtinë, takimi me Macron ishte planifikuar të mbahej në orën 11:30.

Takimi i udhëhequr nga Bashkimi Europian vjen pas dështimit të takimit në Uashington për shkak të aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale, për presidentin Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.

Të dielën pritet të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi, nën mbikëqyrjen e Bashkimit Evropian.

Ka qënë zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ai që konfirmoi ditën e djeshme se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradi do të vazhdojë më 12 korrik në Bruksel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...