E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Dhunoi mjekun në Lezhë, dorëzohet autori: Ishte i dehur, s’më shërbeu

Dorëzohet në polici 24-vjeçari Eduart Lleshi, personi që dhunoi sot mjekun Zef Doda në Lezhë. Gjatë dëshmisë së tij, ai ka thënë se e ka goditur mjekun pas një debati pasi nuk po i shërbente dhe ishte në gjendje të dehur.

Mjeku Doda u godit mesditën e sotme nga i riu brenda ambienteve të spitalit të Lezhës. Burime pranë QSUT bënë të ditur se pas përfundimit të ekzaminimit të gjendjes së mjekut Doda, është arritur në konkluzionin se ai ka thyerje të kockave të fytyrës.

Ai do t’i nënshtrohet terapisë për këto dëmtime që ka marrë në fytyrë, ndërsa do të vlerësohet në vijim nëse do të jetë nevoja që t’i nënshtrohet operacionit ose jo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Patozi: Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi shprehet i bindur se ndryshimi do të vijë nga ata shqiptarë që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit...

Kosovë: KQZ nuk certifikon listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk ka certifikuar listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët do të garonin më 14 shkurt. Ky vendim...

A ka jetë pas vdekjes? Milioneri ofron shpërblimin e majmë për përgjigjen

Një multimilioner nga Las Vegas, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes: A ka jetë pas vdekjes? Robert Bigelow, 75 vjeç,...

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...