E diel, 5 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Dhunoi dy fëmijët e saj, Gjykata e Apelit liron nga burgu shtetasen amerikane

Gjykata e Apelit në Tiranë liroi nga burgu shtetasen amerikane Andrea Bailey-Kay, mbi të cilën rëndon akuza e “keqtrajtim i të miturve”.

Gjykata i ndryshoi masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “arrest shtëpie” për 47-vjeçaren amerikane. 

Edhe para gjykatës së apelit gruaja që u denoncua për dhune nga 2 fëmijët e saj adoleshente, ka mohuar akuzën, duke pretenduar se ishte e pafajshme. 

Dy djemtë ishin larguar nga banesa për shkak të kësaj dhune dhe u gjetën pas tre ditësh nga policia.

Pavarësisht lirimit nga burgu, 47-vjeçarja amerikane, rezidente në Tiranë, do të ndiqet penalisht nga organi i akuzës për “keqtrajtim i të miturve”. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...

Milaim Zeka: Donaldi nuk di të dojë, di vetëm të bëj s*ks (VIDEO)

Gazetari i njohur Milaim Zeka ka ndjekur me vemendje se çfarë ka ndodhur brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, e madje ka kritika ndaj Donaldit. Jo vetëm kaq,...

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?

Nga: Ido Vock Austria hyri në bllokim të plotë të hënën e 22 nëntorit, duke qenë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi një mbyllje të madhe këtë dimër. Kjo masë erdhi disa javë...

Me çmontimin e Uzinës së Naftës në Ballsh, merr fund lufta kundër komunizmit

Nga: Mentor Kikia Rafineria e Naftës në Ballsh po çmontohet, po shitet për skrap. Po shkrihet. Nga privatizimi i parë, në 2008, prej “manjatit” të...