E hënë, 26 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Dhunimi i shtëpisë së Borchardt/ Shoqërohet studentja, Vasili: Turp për çdo ndërkombëtar

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Gjatë 11 majit kur opozita kishte po zhvillonte një protestë kombëtare e cila u shoqërua me tensione të shumta u “sulmua” edhe shtëpia e ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt.

Studentja Ana Hazizaj është shoqëruar nga Policia e Tiranës për tu pyetur në lidhje me dhunimin e shtëpisë së Borchardt. Lajmi është bërë i ditur nga ish-kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, i cili shkruan se studentja Hazizaj është thirrur në polici në mes të natës për ti bërë presion vetëm pse shkroi ‘Turp të vijë’ në murin e banesës së ambasadorit të OSBE.

Nga një kërkim në profilin e Facebook, duket se Ana Hazizaj është një mbështetëse e LSI dhe pjesëmarrëse e rregullt në protestat e opozitës.

‘SKANDAL STUDENTJA NE POLICI PER BORCHARD!!!

Policia e Rajonit Nr.1 therret tani ne mes te nates studenten Ana Hazizaj per ti bere presion.

Arsyeja eshte se i ka thene Borchardit “Turp ti vije”.

Ky eshte TURP i vertete.

Policia qe nuk guxon te ndale horrat,kriminelet dhe te korruptuarit therret ne mes te nates nje vajze te re studente.

Ana Hazizaj ka te drejten e fjales ka te drehte te mendoje ndryshe ka te drejte te protestoje.

TURP me te madh Shqiperia nuk ka pare.

Turp per cdo nderkombetar qe hesht ndersa studentja Ana Hazizaj thirret ne mes te nates.

Turp ti vije te gjithe atyre qe heshtin.

Shame on you te gjithe atyre qe perkrahin terrorin ndaj nje vajze te qe thote mendimin e lire te saj’, shkruan Petrit Vasili.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Biden: Trump mund të rizgjidhet president i SHBA-ve

Kandidati demokrat për president në SHBA, Joe Biden thotë se presidenti Donald Trump ende mund të fitojë zgjedhjet e vitit 2020. Biden e thotë këtë,...

Opozita bjelloruse shpall grevë kombëtare

Opozita bjelloruse bëri thirrje për grevë kombëtare të hënën, e fundit në një seri përpjekjesh për të larguar nga pushteti udhëheqësin Alexander Lukashenko, pas...

Mund ta fusin në kaos botën, çfarë nuk dini rreth stuhive diellore

Mbi 99 për qind e masës në të gjithë sistemin tonë diellor ekziston vetëm tek Dielli. Ai është mbi 100 herë më i madh...

Rama nga Libani: Nxorëm 4 fëmijë nga kampi i ferrit, nesër vijnë në atdhe

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Liban dhe ka takuar fëmijët e riatdhesuar nga kampi famëkeq i Al Hawl. Në një prononcim për mediat, Rama tha...

Zbulim i madh nga NASA: Në Hënë ka ujë

NASA dhe shkencëtarët në SHBA, dhanë një njoftim të rëndësishëm lidhur me zbulimin e ujit në anën e dukshme të Hënës. Shkencëtarët vlerësojnë se në...