E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Dhimbje koke për Konten, 5 lojtarë me Covid në prag të ndeshjes me Milanin

Covid-19 po kthehet në problem serioz tek Interi.

Teksa u konfirmuan pozitivë futbollistët Raxha Naingolan, Roberto Galiardini, Alesandro Bastoni dhe Milan Skriniar, një tjetër lojtar i zikaltërve është infektuar së fundmi.

Portieri i dytë i Interit Andrei Radu është infektuar me COVID-19. Lajmi u konfirmua në faqen zyrtare të Interit.

Futbollisti rumun do të kryejë analizat e dyta për COVID-19 ditën e nesërme.

Kështu, skuadra zikaltër do të ketë 5 mungesa në derbin e Madoninës, ndaj Milanit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...