E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Detajet/Oficeri i policisë u vra nga një 21-vjeçar i dënuar më parë

Blutë e Lezhës kanë indentifikuar në kohë të shpejtë autorin e dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë në Komisariatin e Policisë Lezhë. Bëhet fjalë për shtetasin Aldo Rama, 21-vjeç, i dënuar më parë për “prodhim dhe shitje të narkotikëve” dhe “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”. I riu, pas krimit është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Saimir Hoxha, oficeri i krimeve në Ishull Lezhë, u vra me armë zjarri paraditen e sotme në zonën e Vainit në Lezhë. Ai është qëlluar gjatë një kontrolli në terren, për parandalimin për kultivimin e lëndëve narkotike.

Policia njofton se 44-vjeçari është qëlluar me armë, dhe fillimisht ka mbetur i plagosur dhe më pas ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Lezhë/Njoftimi i policisë

Në vijim të informacionit paraprak, falë veprime të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vrasjes së oficerit të Policisë në Komisariatin e Policisë Lezhë.

Autori i dyshuar është shtetasi Aldo Rama, 21 vjeç, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe mbajtje pa leje të armëve të ftohta, i cili është larguar me automjet nga vendngjarja. Vijon puna intensive për lokalizimin dhe kapjen e tij.

Grupi i posaçëm hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë vijon punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të kësaj ngjarjeje kriminale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   "S'ka vend për panik", përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...