E mërkurë, 8 Korrik, 2020
17 C
Tirana

Detajet e dosjes nën hetim/ Si ndodhi përplasja me terroristin nga Kamza që kërcënoi policët

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

Si ta mbajmë shtëpinë të freskët gjatë verës, pa shumë kosto

Temperaturat e larta mbeten shqetësimi kryesor në stinën e verës! Shpeshherë ambienti brenda shtëpisë është më i nxehtë se ai jashtë dhe krahas kondicionerëve, ka...

37-vjeçari nga Kamza, Roland Kryemadhi, i cili u kthye në personazh pak ditë më parë, duhej të paraqitej në gjykatë si i pandehur.

Policia shkoi në shtëpinë e tij për ta shoqëruar, sipas një vendimi gjykate, ku ai ishte i pandehur për keqtrajtimin e fëmijëve.

Sapo ka parë uniformat blu, ai është bërë nervoz. 37-vjecari ka mbyllur derën, duke goditur një polic me shkelm në bark dhe ka mbyllur derën duke u ngjitur në tarracën e katit të dytë të kësaj banese. Në dorë me një pistoletë, kanë dëshmuar policët, ai na u drejtua me fjalët “pasha Allahun, largojuni këtu se do ju vras”.

Në këtë moment, operacioni për kapjen e tij është ndalur dhe është njoftuar nga patrulla reparti RENEA, i cili pas mbi 40 minutave negocim ka bërë të mundur kapjen e tij.

Kryemadhi do të dalë të dielën para gjykatës, për tu njohur zyrtarisht me akuzat, ndërsa prokuroria ka kërkuar ndaj tij masën ‘arrest në burg’.

Lexo edhe :   Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Roland Kryemadhi njihet në zonë si një besimtar mysliman dhe ekstremist. Në dosjen e prokurorisë lidhur me atë se çfarë ndodhi në 3 qershor, thuhet se fillimisht policia ka shkuar në banesën e tij në rr. “Washington” Kamëz, dhe kanë trokitur.

Por, pasi nuk është përgjigjur njeri, ata u nisën për t’u larguar, por janë përballur me vetë Kryemadhin që po vinte drejt banesës së tij me biçikletë. Nga policia i është kërkuar të vinte me ta, pasi duhet të shoqërohej në gjykatë në zbatim të urdhrit të gjyqtarit, por ai ka reaguar me nervozizëm ndaj punonjësve të policisë të cilët ishin me uniformë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Pandemia/ Ushtria gjermane stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit

Ushtria gjermane Bundeswehr po stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit me virusin korona. Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ahmeti: Ja vijat e kuqe që s’i toleroj në koalicion

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në vendin fqinj më 15 korrik. I...

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1

Fernando Alonso, i shpallur dy herë kampion bote ka vendosur që të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm. “BBC” raporton se spanjolli,...

Mashtrimi 700 milionë euro me inceneratorët: Si u falsifikua studimi i fizibilitetit

Nga Klodian Tomorri Mashtrimi 700 milionë euro Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e buxhetit Një tabelë ekseli me shifra të...

Pandemia/ Rikthehen kufizimet në orar në komunat në veri të Kosovës

Shtabi i Krizave për komunat në Veri të Kosovës ka vendosur të rikthejë ndalimin e lëvizjes nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit. Gjatë...