E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Detaje tronditëse nga vrasja në Bathore, vrasësi fiku kamerat e sigurisë para se ta qëllonte me armë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Janë zbardhur detaje tronditëse nga ngjarja në Bathore. Gazetarja Anila Ahmataj ka mësuar nga kunata e viktimës, se banesa ku u krye krimi ka qenë e pajisur me kamera dhe autori i krimit ka mirëorganizuar krimin pasi ka hyrë gjakftohtë brenda banesës dhe i ka fikur ato para se të derdhte breshëri plumbash mbi trupin e viktimës.

Vëllai i viktimës ka dëshmuar gjithashtu në lidhje me ngjarjen.

“Motra ime ka që 4 vite e divorcuar, mirëpo nga traditat dhe zakonet tona ajo vendosi që të jetonte te familja e ish-bashkëshortit, pasi shtëpia ishte dy kate dhe në katin e dytë jetonte motra dhe në katin e parë jetonin vjehrra dhe kunati. Ish- bashkëshorti jeton në Greqi, por vuajtjet e motës time janë të thella, ajo është dhunuar nga burri i saj në mënyrë të vazhdueshme, madje jam thirrur nga motra disa herë pasi më ka kërkuar ndihmë nga dhuna që ushtrohej ndaj saj.

Kam shkuar te familja dhe e kam gjetur komplet të nxirë në trup, kam marrë kunatin dhe i kam thënë hajde këtu çfarë ka ndodhur, aty ka pas një konflikt midis nesh. Por motra ime është një viktimë e humbur nga shteti sepse ata kanë qenë në dijeni për çdo gjë. Edhe pse motra një orë para se të ndodhte kjo gjë njoftoi policinë, policia erdhi dhe ka ndenjur aty një orë, pasi ka ikur policia as 5 minuta nga ikja ka gjetur vdekjen. Kunata ime ka qenë aty pasi shkoi bashkë me Jetmirën për ta ndihmuar të merrte plackat e veta, ajo e ka parë gjithë skenën me sy, së bashku me të ka qenë edhe vajza e motrës edhe vajza e motrës është 8-vjeçe.

Por motra jetonte me vajzen 8 -vjeçe në katin e dytë, mirëpo edhe aty ajo vuante, ja kishin prerë energjinë elektrike dhe ujin dhe ajo jetonte në errësirë. Ishte në gjendje të mjerueshme edhe nga ekonomia. Vjehrra e Jetmirës është bashkëfajtore në krim pasi gjithçka ja ka planifikuar djalit duke i thënë edhe të lumtë pasi vrau motrën time. E para që duhej të arrestohej është ajo dhe shteti që nuk mundi të parandalonte një krim të tillë, pasi vetëm pesë minuta më parë ata u larguan nga aty pa ja kontrolluar shtëpinë vrasësit që t’i gjenin armën e krimit që e mbante brenda në shtëpi”,- tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...