E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Detaje nga mbledhja e qeverisë në Golem, porositë e Ramës për ministrat

Dalin detaje nga mbledhja e kabinetit qeveritar që po mbahet ditën e sotme në Golem.

Në këtë mbledhje, e cila po realizohet pa praninë e kamerave, mësohet se kryeministri Edi Rama dhe ministrat janë duke bërë bilancin e punëve për vitin 2019.

Burime nga “BalkanWeb” bëjnë me dije se Rama iu ka kërkuar ministrave dhe kryebashkiakëve që të jenë më shumë të angazhuar në përballimin e pasojave që la pas tërmeti i 26 nëntorit.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë po bën edhe një analizë për secilën ministri për 6-mujorin e dytë të këtij viti që po mbyllet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...

Heqja e vizave për Kosovën? Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është pyetur ditën e sotme në forumin Globsec 2021 që po zhvillohet...

Studimi: 25% e pacientëve me Covid, përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes

Një studim i ri në Shtetet e Bashkuara zbulon se rreth 25 për qind e pacientëve me COVID-19 kanë përjetuan probleme të reja shëndetësore...