E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Detaje nga ekzekutimi i korçarit. Tentuan ta digjnin, motra shpërthen në lot

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarjen që tronditi këtë të enjte fshatin Mborje të Korçës, ku 45-vjeçari Flamur Duçi u gjet i pajetë pranë lokalit të tij.

Viktima, i cili u gjet nga bashkëfshatarët e tij orët e para të mëngjesit, ka marrë plagë në trup që dyshohet se janë shkaktuar nga një mjet prerës.

Nga këqyrja paraprake e trupit të pajetë të 45-vjeçarit, sipas “BalkanWeb”, viktimën kanë tentuar që ta djegin.

Ndërkohë, motra e Duçit, e cila ndodhet në gjendje të rëndë psikologjike pasi u njoftua për vdekjen e të vëllait ka shpërthyer në lot dhe kërkon të di se ku është autori që e ekzekutoi.

Viktima nuk rezulton të jetë person me precedente penale, ndërsa nga banorët e zonës njihej si njeri i qetë dhe pa probleme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Ngrita çështjen e një Europe të lirë”/ Biden”: Putinit ia thashë të gjitha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka zbardhur detaje në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme në Gjenevë, me...

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...