“Despacito” humb trofeun, kjo është kënga që ka 7 miliard klikime në Youtube

“Despacito” i cili u lançua në vitin 2017, ka mbajtur për tre vite me radhë fronin si kënga më e klikuar në Youtube.

Por kjo këngë ka humbur kryesimin. Ky projekt latin ka arritur 7 miliard klikime, ndërsa është lënë pas nga “Baby Shark”, ku ka tashmë 7 miliard klikime në Youtube dhe është “himni” i ri i Youtubit.

“Baby Shark” është kënga e preferuar e fëmijëve në mbarë botën.