E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Dëshmia e mikut të pilotit grek që vrau gruan: Ai kishte një lidhje paralele

Dëshmia e mikut të pilotit grek, Babis Anagnostopoulos, ka rikthyer edhe një herë në vëmendje ngjarjen. 33-vjeçari vrau gruan në sy të fëmijës, dhe mbyti qenin duke sajuar një ngjarje kriminale.

“Caroline-s i ndodhi gjithçka papritur, sikur nxitonte, sikur nuk donte të linte shumë hapësirë ​​për shkak të gruas tjetër, dhe bënte gjithçka fshehurazi, për të mos e provokuar”, tha një mik i pilotit.

Miku i pilotit ka thyer heshtjen, ndërsa ka zbuluar fakte të panjohura deri më tani për rastin e shumëpërfolur.

“Ne e dimë se ai kishte një lidhje me një grua tjetër. Kisha parë disa gjëra që Babisit nuk i pëlqenin, si kjo me të dashurën e tij. Kjo do të thotë, një burrë 30-vjeçar tani po dilte për të reklamuar se ‘shiko, unë po shkoj me atë që është i martuar dhe jam i dashuruar’. “Me Caroline-in dhe tjetrën duhet të ketë pasur një lidhje paralele para martesës”, tha ai.

Më pas ka folur për martesën e mikut të tij me Caroline, por edhe për fundin tragjik të saj.

“Gjithçka i ndodhi Caroline papritmas, sikur të ishte me nxitim. Ai u martua me të në Portugali. Askush nuk dinte asgjë. Pyes veten nëse ai nuk donte të jepte shumë hapësirë ​​për shkak të gruas tjetër, dhe bënte gjithçka fshehurazi, për të mos e provokuar. Tjetra u befasua, sepse e mësoi nga rrjetet sociale”, shtoi ai.

“Babisi është një fëmijë i papjekur, jo serioz, kaq. Ai ka psikologjinë e tij, por… ok, të arrish një krim të tillë dhe ta drejtosh në këtë mënyrë? “Të përdorë fëmijën e tij, të vrasë qenin, ta varë dhe të tallet me nënën e saj?”, tha ai.

Lexo edhe :   Dy raste me Omicron në Greqi
Lexo edhe :   Mitsotakis i drejtohet Parlamentit për vaksinimin e detyrueshëm

Burimi i lajmit: Protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...