E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Dërgimi i mjekëve dhe infermierëve në Itali/Salvini telefonon Ramën

Ish zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini, thotë se ka telefonuar kryeministrin Rama në lidhje me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali.

Përmes një postimi në Twitter, Salvini thotë se e ka falenderuar popullin shqiptar për këtë gjest, teksa shton se populli italian nuk do ta harrojë këtë zemërgjerësi.

“Kam telefonuar kryeministrin Edi Rama për ta falënderuar për këtë gjest të shkëlqyer dashurie për Italinë. Faleminderit popullit shqiptar dhe qeverisë së tij, duke dërguar mjekë dhe infermierë, ata kanë treguar ndjeshmëri dhe zemërgjerësi, që nuk do ta harrojmë”, shkruan Salvini.

Më herët ditën e sotme u bë e ditur se 30 mjekë dhe infermierë shqiptarë do të dërgoheshin për të ndihmuar në përballimin e situatës në Itali.

Deri më tani Italia është shteti me më shumë pasoja nga koronavirusi, duke numëruar më shumë se 10 mijë vdekje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Izrael: Morën vaksinën Pfizer, 13 persona pësojnë paralizë në fytyrë

13 persona në Izrael kanë përjetuar paralizë të lehtë të fytyrës si efekt anësor pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Urrejtja në twitter: A ndihmon bllokimi i llogarive?

Twitter mbylli llogarinë e presidentit të SHBA Donald Trump në këtë platformë. A ndihmon kjo për të luftuar urrejtjen dhe nxitjen e urrejtjes në...

Afganistan, qëllohen për vdekje dy gjyqtare

Dy gjyqtare të Gjykatës së Lartë janë qëlluar për vdekje në Kabul mëngjesin e kësaj të diele. Gjyqtaret ishin vendosur në shënjestër të njerëzve...