E enjte, 6 Gusht, 2020
25 C
Tirana

Deputeti Alimadhi del nga spitali, fiton betejën me COVID-19

Më të lexuarat

‘Bejruti qytet fantazmë’/Babai fsheh fëmijën poshtë tavolinës, prifti tmerrohet gjatë meshës

Pamje të rënda janë shpërndarë në media, duke demostruar momente prekëse sesi e përjetuan njerëzit shpërthimin në kryeqytetin libanez. Në një video të postuar...

Meta dekreton me shpallje 4 ligje të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Me anë të një njoftimi, Presidenca bën me dije...

VIDEO/ Shpërthim masiv në Bejrut, shkatërrohen ndërtesa të tëra

Një shpërthim masiv ka tronditur ditën e sotme Bejrutin. Shpërthimi ka qenë aq i madh saqë ka shkatërruar ndërtesat që ndodheshin afër, duke ngritur...

Shqipëria regjistron bilancin më të rëndë që nga shpërthimi i pandemisë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 6 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën...

Këta janë dy vëllezërit që vranë taksistin 71-vjeçar, ja çfarë iu gjeti policia gjatë kontrollit të befasishëm 

Arsil dhe Saimir Shera janë të dyshuarit kryesor për vrasjen e taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla. Policia thotë se arrestuan 32-vjeçarin Sajmir Shera, i dënuar...

Kosovë/ Në kulmin e pandemisë, infermierët dalin në protestë

Në kulmin e pandemisë, disa infermierë kanë dalë duke protestuar në Kosovë. “Kërkesa jonë, e drejtë dhe direkte është që nga 18 euro (për ndërrimin...

“Nuk e ka zakon malësori të tallet me vdekjen e dikujt”, qytetari bën ‘për një lek’ Berishën

Kreu i qeverisë Edi Rama, postoi disa vargje në rrjetet sociale, për të nderuar nënën e tij. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën, që nuk...

Tragjedi në Bejrut/ Njerëz të gjakosur, gjithçka e shkatërruar. Trump: Mund të ketë qenë një sulm

Në një konferencë për media në Shtëpinë e Bardhë, presidenti amerikan Donald Trump, tha se shpërthimi masiv në Bejrut të Libanit mund të ketë...

Paralajmërimi i Bill Gates: Koronavirusi asgjë para krizës së re që po na afrohet

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka paralajmëruar se kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, nuk është asgjë përpara asaj që po afron. Në një...

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

Deputeti Adriatik Alimadhi ka fituar betejën me COVID-19. Ai ka lënë ambientet e spitalit “Shefqet Ndroqi” pas 49 ditësh, ndërsa ka qenë nën kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve.

Alimadhi tregon momentet e vështira që kishte kaluar, e ndërsa natën nuk kishte aspak gjumë. E ndërsa kujton kur me qindra herë është shpuar nga gjilpërat, sa nuk mbanin më damarët. Pas 35 ditëve nën kujdes intesiv, ai është çuar në këmbë. Pas 45 ditësh ka mundur që të ecte ngadalë, pasi më parë e kishte të pamundur.

Postimi i plotë:

Sot po e le spitalin pas 49 ditesh.  Dashte Zoti nuk e shoh me kurre. Momentet me te veshtira per mua ishin:Kur u mbylla diten e pare ne dhomen e spitalit.

Hyrja ne pavion, infermierja, dy bidona uje gjysem litri.

97 here te perdorura gjithe naten. Aspak gjume.

Mbi qindra here i shpuar nga gjilperat, sa nuk mbanin me damaret.

Kur u perkeqesova ne spitalin infektiv bllokimin e frymemarrjes.

Nuk ngopesha edhe me 2 burime oksigjeni. Perdora oksigjenin e vellait tim Fatosit, pra 30 litra oksigjen.

Nderhyrja e doktoresh Neviles me kthehu ne jete.

Moment tjeter shume i veshtire kuptohet ishte kalimi per ne reanimacion.

Te urgjenca e spitalit  ‘Shefqet Ndroqi’ erdhi vet drejtori, z. Perlat Kapisyzi, i cili mu prezantua.

5 pese ditet me te veshtira ne reanimacion ne gjendje jo te mire shendetesore.

Dita e 8 lash reanimacionin ne nje gjendje me te mire shendetesore.

Pas 35 ditesh u çova ne kemb.

Pas 37 ditesh lava gojen.

Pas 45 ditesh lava trupin dhe fillova te ecja me ngadale dhe trupi po çlirohej nga dita ne dite.

Lexo edhe :   Këto kompani do të punojnë nga shtëpia deri në vitin 2021, ose përgjithmonë

49 dite po dale nga spitali.

Kafen e pare pas 50 ditesh e piva ne zyren e Profesor Perlat Kapisyzi drejtor i spitalit Shefqet Ndroqi, nje Burre Babaxhane.

Lexo edhe :   I afërmi humbi betejën me koronavirusin/ Eksperti hedh akuza të forta: Mezi e mbajtën një ditë në jetë të sëmurin

Falenderoj te gjithe stafin e doktoreve, reanimatore, infermiere, sanitare dhe te veçanten shefen e reanimacionit Dr. Alma Cani. Punonte ne grup me staf te konsoliduar por dhe shume njerezor.

Nje falenderim dhe mirenjohje per doktoreshe  Silvana Bala, per keshillat mjekesore dhe ndjekjen nga afer ndaj meje e cila me priti dhe beri daljen time  sot ne spitalin Sanatorium ‘Shefqet Nqroqi’.

Respekt dhe mirenjohje per drejtorin e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ Prof. Dr. Perlat Kapisyzi me gjithe stafin e tij. Te perkushtuar dhe profesionalisht te afte. Çdo dite vizita dhe me kartele ne dore tek pacienti.

Kjo e bente me te besueshme marredhenien  doktor-pacient. Personalisht mendoj se eshte shume e dobishme ne ecurine e sherimit te nje te semuri, e cila ka ndikuar edhe te une!

Mirenjohje  per  bluzat e bardha.

Sinqerisht ju falenderoj  nga   zemra qe me sherbyet me perkushtim dhe me dhate  jeten te jetoj.

zoti bene me te miren.

Ne vazhdim;

Do zbatoj keshillat e mjekeve.

Per 45 dite do te vazhdoj  terapine ne kushtet e shtepise.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Fëmijët janë ‘pothuajse imunë’ ndaj koronavirusit”/Rrjetet sociale penalizojnë llogaritë e Trumpit

Videot që përhapin "fake news" e konspiracione nga më të ndryshmet, marrin ndëshkime nga rrjetet sociale. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe me...

Keni bërë plane për të shkuar nesër në plazh? Priten reshje në disa qarqe

Sot pasdite (e enjte, dt 6) dhe nesër (e premte, dt. 7) priten reshje mesatare në qarkun Gjirokastër, dhe të dobëta deri lokalisht mesatare...

13 të infektuar në burgun e Zaharisë në Krujë

Koronavirusi po njeh një shtrirje të madhe në mbarë vendin. Për fat të keq, COVID-19 ka infektuar edhe të burgosurit. Bëhet me dije se aktualisht...

Shqiptarët po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet

Situata e vështirë e krijuar në ekonomi nga Covid-19 ka bërë që individët, jo vetëm të ulin kërkesën për kredi për blerje shtëpie dhe...

“Portokalli”-a nuk do të jetë në Top Channel? Florjan Binaj zbulon ku do ta shohim sezonin e ri

U bë një kohë e gjatë që në mediat rozë përflitet se spektakli “Portokalli”, që mban logon e Top Channel që prej krijimit, do...