E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Deputetët që votuan kundër ndryshimeve kushtetuese (Emrat)

Ditën e sotme Kuvendi miratoi me 106 vota pro dhe 10 kundër ndryshimet kushtetuese dhe formulën e re të koalicioneve. Me këtë ndryshim, listat do të hapen pjesërisht.

Në votim morën pjesë 116 deputetë, ndërsa 6 munguan në këtë seancë. Të gjithë deputetët socialistë kanë votuar pro ndryshimeve kushtetuese, ndërsa kundër kanë qenë 10 deputetët e opozitës.

Deputetët që votuan kundër:

-Adriatik Alimadhi;

-Fatjona Dhimitri;

-Gjetan Gjetani;

-Kujtim Gjuzi;

-Elda Hoti;

-Lefter Maliqi;

-Erion Piciri;

-Artur Roshi;

-Zef Shtjefni;

-Suzana Topi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...