Denoncimi te Berisha: Rama po vaksinon kandidatët dhe shtabet elektorale të PS

Ish-kryeminstri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, kryeministri Edi Rama po vaksinon kandidatët për deputetë dhe shtabet elektorale të PS, por harron të sëmurët me hemodializë.

Ai bën të ditur se janë 80 pacientë që presin të vaksinohen, por diçka e tillë nuk ka ndodhur.

Denoncimi i publikuar nga Berisha në rrjetin social, Facebook

Modeli Rama i vaksinimit eshte korruptiv dhe kriminal!

Vaksinohen kandidatet per deputete dhe shtabet elektorale socialiste,

por nuk vaksinohen te semuret me hemodialize! sb

  1. Sali si ka musi qe jemi 80 dhjt pacjet ne Shkodër qe jemi me hemodijaliz dhe nuk na bejn vaksinën ti je doktor dhe e din qe sa te rrezikuar jem rama ben vaksina miqeve familjarve dhe krushqive te tij dhe ministrave tani ketu ne shkoder thuhet edhe kandidatve per deputet dhe te gjitha shtabeve elektorale te partise  socialiste kurse ne ky  mashtrues po na len te vdesin se kuptohet kjo neve po na kapi virusi ne nuk shpetojm nuk di fare. Ne nuk kemi leke per te dhene nen dore  per te siguruar vaksinimi.

Ju lutem shume te publikosh kete deklerat.