E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Dënoi me 25 vite burg Zylfie Haklajn, gjyqtari i shkarkuar i drejtohet ONM

Më të lexuarat

Gjyqtari i shkarkuar i Gjykatës së Tiranës, Bledar Abdullai i është drejtuar ONM.

Ai ka kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për anëtaren e KPA, Natasha Mulaj (Haklaj).

Sipas dokumentit që ka siguruar gazetarja Klodiana Lala, Abdullai në kohën kur ka qenë gjyqtar ka gjykuar çështje të disa personave që rezultojnë familjarë të Natasha Mulajt, siç është rasti i Zylfie Halkajt të cilën ai e dënoi me 25 vite burg për vrasje.

Abdullai kërkon që anëtarja e KPA të procedohet nga ONM ose në të kundërt do të bëjë kallëzim në SPAK.

Kujtojmë se Abdullai u shkarkua nga KPK në korrik të 2018-ës pasi prindërit e tij dhe bashkëjetuesja nuk justifikonin pasuritë.

Madje bashkëjetuesja e tij kishte llogari bankare 90 mijë dollarë, 130 mijë euro, apartament të blerë në Tiranë, zyrë dhe garazh me vlerë 187 mijë euro, shkruan “opinion.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se shumë...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...

Dita e Bastijës/ Meta letër Macron: Mbështetja e Francës, motivim për përmbushjen e reformave

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit shpreh...