E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Degradon situata në Kuvend/Këlliçi-Ramës: Shko ore idiot, s’të vjen zor

Kreu i PD-së Basha e ka nisur me ironi replikën e tij për kryeministrin Rama. Basha kërkoi që gotën me ujë t’ja lënë të mbushur sepse i thahet fyti, ndërsa e cilësoi si “nona dhe baba e së keqes”.

“Kryeministrit lërjani gotën e ujit të mbushur, që mos e ketë fytin e tharë. Dalka këtu për të përsëritur ato që thashë unë, por të shtrembëruara. Është nona e të keqes dhe baba e të keqes. Shikoni pak të dashur qytetarë se ku e vendos një debat që është për xhepat tuaja”, tha Basha.

Gjatë fjalës së tij, kryeministri Edi Rama nuk i kurse akuzat ndaj opozitës duke thënë se ata janë mbeturina të komunizmit. Kreu i qeverisë i quajti ndër të tjera demokratët si “mbeturina të Partisë së Punës”.

Kjo deklaratë e Ramës ka sjellë irritimin e opozitës, ku shumë deputetë kanë ngritur zërin dhe nuk kanë munguar as ofendimet. Më tej, Rama nga foltorja e Kuvendit ka akuzuar opozitën se po përsërit të njëjtën gjë prej 8 vitesh, dhe kjo sipas tij, nuk do t’i shpëtojë nga humbja.

Belind Këlliçi: Shko ore idiot! Shko ore, s’të vjen zor.

Rama: Konceptet tuaja janë mbeturina të sistemit të vjetër. Unë nuk ofendoj taksën, ndërkohë që këtu me respekt dëgjojmë të shara para e mbrapa, që nga të sharat për zonjën atje, e rreth e rrotull, po nuk merrem me ju se jeni në një hall që nuk jua zgjidh njeri. Megjithë taksën e karbonit, nafta është sot më lirë se ç’ishte kur ishit ju. A ka mundësi të mbaroj unë? Do e bëjmë marrëveshjen që kur njëri flet, të tjerët dëgjojnë siç ju dëgjojmë ne ju kur flisni edhe pse nuk thoni asgjë. Se ndryshe unë e kam të thjeshtë, iki e ju le këtu të flisni. Por vij për respekt ndaj jush. Kur flasim, dëgjojmë, na pëlqen apo jo.

Lexo edhe :   Çfarë ka gjyshi që bërtet?!
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...