E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Degradon debati/Salianji-Ristanit: Ta fus unë aty, ku të të hyj llapa që…

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, është përfshirë në një debat të fortë me ish-deputetin e PD-së, Arben Ristanin dje në emisionin “Open”. Të dy kanë hedhur akuza të rënda ndaj njëri-tjetrit. Salianji në një moment nuk u përmbajt, pasi Ristani i tha ‘shpifarak’. Mes tyre ndërhyri moderatorja Eni Vasili, e cila u kërkoi të qetësohen.

Të dy politikanët janë vënë në fronte të kundërt, Ristani me Berishën, kurse Salinaji me Bashën. Demokratët janë përfshirë në një debat të nxehtë mes tyre, ndërsa priten të mbahen dy Kuvende, më 11 dhe 18 dhjetor.

Pjesë nga biseda: 

Ervin Salianji: Ja ku i ke të gjithë, madje edhe Bushati ka bërë shkrim që ka nxitur për djegien e mandateve dhe kanë nxitur deputetët e opozitës

Arben Ristani: O shpifarak, mos shpif më, mos vazhdo

Ervin Salianji: Me cilësime personale ta fus unë ty aty ku, të të hyj llapa që…

Eni Vasili: Qetësohuni ju lutem

Arben Ristani: O shpifarak

Ervin Salianji: Këtu nuk je duke pirë raki e me avujt e alkoolit

Arben Ristani: O shpifarak…

Andi Bushati: Rroftë non-grata, rroftë non-grata

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...