E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Dëgjonte stacione të huaja, peshkatarin e ekzekutojnë para 100 punëtorëve

Kapiteni i një anije peshkimi në Korenë e Veriut është ekzekutuar në publik, pasi kishte dëgjuar radio të huaj.

Autoritetet koreano-veriore, e ekzekutuan atë në publik përpara 100 punëtorëve të tjerë të peshkimit, pasi ishte spiunuar nga kolegët e tij.

Sipas Daily Mail, 40-vjeçari dëgjonte Radio Azia e Lirë, e financuar nga qeveria e SHBA. Marinari, i cili më parë kishte shërbyer në ushtri, kishte pranuar para autoriteteve se të njëjtën radio e dëgjonte prej 15 vitesh. Kur dilte për peshkim, ai dëgjonte lajmet dhe programet e radios së huaj në det të hapur. Vetëm se ai dëgjonte radio të huaj, është ndëshkuar me marrjen e jetës.

Burri në fjalë, kapte valët e stacioneve të huaja gjatë kohës që dilte në det me anije për të peshkuar. RFA bëri me dije se kapiteni i njohur si Choi, u ekzekutua me skuadër pushkatimi përpara 100 peshkatarëve të tjerë.

Një zyrtar i shtetit diktatorial tha se Choi dëgjonte radio të huaja që prej kohës që punonte në ushtri, ndërsa këtë “ves” nuk kishte mundur ta hiqte edhe pasi u largua prej andej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...