Aktualitet

‘Dëftesa fëmijësh dhe fotografi’, Thumana një javë pas tërmetit të fuqishëm


               Publikuar në : 12:55 - 03/12/19 M P

Tërmeti i të martës së kaluar la pas dhimbje, lot dhe shumë rrënoja. Kujtojmë që tërmeti i fuqishëm shkaktoi 51 viktima dhe mbi 900 të plagosur. Grupet e punës vazhdojnë të jenë në terren për verifikimin e dëmeve dhe përcaktimin e një fature financiare.

Nga ana tjetër, IKMT ka shembur edhe pallate të tjera, të cilat janë të papërshtatshme për banimin.

Po si duket Thumana sot, një javë pas tërmetit?

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT