E hënë, 3 Gusht, 2020
22 C
Tirana

Debati për ministren/Dritan Hila: Po me Berishën pse nuk merreni?

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Të rritesh në kohë krize, biznesi që u zhvillua gjatë periudhës së pandemisë

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Nuk u gjunjëzua si të tjerët gjatë himnit, basketbollisti i NBA shpjegon arsyen

Basketbollisti i Orlando Magic, Jonathan Isaac, u bë lojtari i parë i NBA që qëndroi në këmbë gjatë himnit amerikan që kur kampionati amerikan...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

Analisti Dritan Hila, ka komentuar faturën e Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, e cila akuzohet se ka fjetur me çmime të larta në Romë gjatë takimeve ndërkombëtare.

Hila shkruan se reagimet kundër ministres, janë veçse qëndrime hormonale të padalësh e të paditurish.

Ai sjell në fokus rastin e Berishës e ministrave të tij, ku sipas Hilës, askush nuk është marrë me ta.

Statusi

Gjonaj ben mire te bleje shtepi jashte, siç bejne koleget e saj ne pozite dhe opozite. Keshtu do akuzohet e shumta per mospagese dritash. Dhe mjaft me keto reagime hormonale te padalesh e te paditurish. E ka bere edhe Berisha e ministrat e tij kur shkonte ne New York apo Bruksel kur paguanin salla per takime me diasporen, dhe nuk eshte marre njeri me to. Po ju sjell nje shembull: ne Milano, Hotel Delle Nazioni (3 yje, dhe nja 30 vjet pa vene dore) qe ne kohe te zakonshme ben 80€, kur ka panaire Fiera di Milano ben 300€.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Kryeministri i Kosovës me koronavirus, ja si ua kthen kritikëve

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj kritikave të fundit se nuk është vetizoluar pas shfaqjes së simptomave të COVID-19. Ai sqaron qytetarët se...

Si ta “lexojmë” vlerësimin e Standard & Poor’s për ekonominë shqiptare

Nga: Adrian Civici Përpara disa ditësh, agjencia ndërkombëtare e vlerësimit, Standard & Poor’s, në rishikimin e saj më të fundit, dha vlerësimin B+ për gjendjen...

Mimoza Kusari-Lila: Hoti pas testimit nuk u vetizolua, një arsye më tepër për ta shkarkuar

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila shprehet se lajmi që kryeministri Avdullah Hoti doli pozitiv me COVID-19, nuk është aspak çudi. Duke rikujtuar...

“Vdekshmëria vlerësohet rreth 0.5%”/ Dasho: S’është grip i zakonshëm, mund të zgjasë me vite

Sa herë përmendet pandemia, mjekët dhe ekspertët përplasen në pika të ndryshme. Eksperti i njohur i Shëndetit Publik, Erion Dasho, duke folur për situatën...