E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Debati i dytë Trump-Biden do të zhvillohet virutalisht, presidenti kundërshton

Komisioni për Debatet Presidenciale tha se debati i ardhshëm midis Presidentit Trump dhe Joseph R. Biden Jr do të zhvillohej virtualisht.

Ky vendim vjen pasi presidenti Trump vazhdon të trajtohet për koronavirusin.

Por, Presidenti Trump menjëherë e hodhi poshtë idenë, duke deklaruar se ai nuk do të merrte pjesë dhe duke e quajtur “qesharake” idenë e një debati në distancë, shkruan New York Times.

“Kjo nuk është e pranueshme për ne,” i tha Trump drejtueses Maria Bartiromo në Fox Business të formatit virtual të debatit. “Unë nuk do të bëj një debat virtual.”

Trump akuzon komisionin se po përpiqet të favorizojë Biden.

Debati i dytë në mes të dy rivalëve është planifikuar të mbahet të enjten e javës së ardhshme.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...